Mbesa e Bin Ladenit fotomodele dhe kėngėtare

Shko poshtė

Super Mbesa e Bin Ladenit fotomodele dhe kėngėtare

Mesazh nga Nora prej Wed May 11, 2011 3:05 pmVafa Dufur (35), mbesa e terroristit tė varė Osama bin Ladena, ėshtė fotografuar lakuriq nė vaskėn e artė pėr revistėn “GQ”. Vafa, e cila deri mė 11 shtator 2001 quhej Vafa bin Laden, po pėrpiqet tė bėjė karrierė kėngėtareje.
Vafa Osamėn gjoja e ka parė vetėm njė herė e pas sulmeve terroriste nė SHBA e ka marrė mbiemrin e nėnės.
Babai i saj ėshtė Jeslam bin Laden, njėri nga pesėdhjetė vėllezėrit dhe motrat e shefit tė “Al Kaides”. Jeslam dhe Osama bin Laden janė vėllezėr nga babai. Muhamed bin Avad bin Laden ka qenė ndėrmarrėsi mė i madh ndėrtimor nė Arabinė Saudite e pasuria qė ka lėnė pas vdekjes nė aksidentin ajro peshon miliarda dollarė .
Vafa ėshtė e lindur nė Los Angeles e tani jeton nė Londėr dhe nė Nju-Jork. Sikur dhe babai i saj, ajo ka pasaportė zvicerane. Nėna e saj Karmen bin Laden ėshtė gjysmė zvicerane dhe gjysmė iraniane
Mbesa e Bin latenti ka studiuar drejtėsinė nė Zvicėr dhe nė Nju –Jork. Flet anglisht, frėngjisht dhe gjuhėn farse. Ka vite qė po pėrpiqet tė krijojė njė karrierė nė showbiz.
Para shumė viteve ishte dashur tė kishte emisioni tė vetin reality show, por projekti u stopua menjėherė pas shtatorit tė vitit 2001.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi