Fshati francez qė do tė mbijetojė apokalipsin mė 2012

Shko poshtė

Super Fshati francez qė do tė mbijetojė apokalipsin mė 2012

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 12, 2011 6:58 pm


Bugarach ėshtė njė fshat nė jugperėndim tė Francės. Ka gjithsej 189 banorė, dhe ėshtė bėrė magnet i vėrtetė pėr turistėt qė kėrkojnė shpėtim. Sipas disa parashikimeve, ky ėshtė vendi i vetėm nė Tokė, i cili do t’i mbijetojė apokalipsit qė do tė arrijė mė 2012.
Por, vendasit nuk janė tė lumtur pėr shkak tė vėrshimit tė turistėve. Kryetari Jean-Pierre Delord (nė foto) ka kėrcėnuar madje se do tė thėrrasė ushtrinė pėr tė siguruar vendin dhe tė ndalojė ardhjen e turistėve. Edhe pse nuk kanė asgjė kundėr turizmit, interesimi pėr tė qėndruar nė fshat, veēanėrisht para fundit tė vitit 2012, tejkalon disa herė kapacitetet dhe infrastrukturėn e kėtij fshati tė vogėl, transmetojnė agjencitė.
Shumė grupe bashkėkohore pohojnė se pikėrisht mali nėn tė cilin gjendet fshati do tė shėrbejė si parking pėr anijen e jashtėtokėsorėve. Anija do tė shpėtojė njerėz tė pėrzgjedhur nga dita e fundit tė botės do tė godasė Tokėn mė 12 dhjetor 2012.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Fshati francez qė do tė mbijetojė apokalipsin mė 2012

Mesazh nga Zyma prej Fri May 13, 2011 7:42 am

HAHAHAHAHHAHH enderraa femijeshh

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi