Hendeku midis pllakave tektonike n 25 metra thellsi

Shko posht

Super Hendeku midis pllakave tektonike n 25 metra thellsi

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 12, 2011 7:02 pm


Duke notuar n nj zon me bukuri ekstreme natyrore, zhytsi britanik Alex Mustard (36) sht gjendur midis dy pllakave tektonike.
Mustard sht zhytur n thellsin prej 25 metrave n hendekun midis pllaks t Ameriks s Veriut dhe Euroazis n afrsi t Islands pr t br fotot e reja spektakolare.
Pllakat, si transmeton Daily Mail, ndahen do vit nga 25 centimetra.
Mustard edhe m par s bashku me miqt e tij sht zhytur n kanionet, t cilat jan n thellsi deri n 60 metra.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi