Respekti dhe ndershmėria

Shko poshtė

Super Respekti dhe ndershmėria

Mesazh nga Nora prej Fri May 13, 2011 4:12 pmĒdo grua ka shijet e saj lidhur me partnerin qė dėshiron. Ka nga ato qė e duan bukurosh si Xhorxh Kluni, tė tjera e preferojnė sportiv, ose refraktar ndaj biondeve, qė tė jetė indiferent ndaj duhanit, tė preferojnė mė shumė verėn se birrėn.
Duket e kundėrta, por nė fakt nuk ėshtė kėshtu. Le tė supozojmė se njė lidhje e shėndoshė fillon me takimin mes dy personave tė rritur. Lidhja do tė bėhej mė e vėshtirė nėse njė femėr do tė guxonte tė lidhej me njė adoleshent, sepse ky i fundit do tė vuante nga sindroma e Piter Panit. Tanimė janė tė largėta ditėt kur femra mendonte qė ta ndryshonte partnerin e saj. Karakterin e njeriut e njeh me kalimin e viteve, por ta ndryshosh ėshtė njė mision sa i pamundur aq edhe i dėmshėm. Mashkulli duhet tė shėrohet nga “plagėt” e sė kaluarės dhe mė pas tė jetė nė gjendje tė pėrballojė me guxim dhe besim sfidat e tė tashmes. Natyrisht qė nuk mund tė kėrkoni dikė, tė lindur komik, megjithatė njė dozė e mirė humori mund t’ju ndihmojė nė ato ditė qė e keni moralin e rėnė. Dhe nėse jeta juaj nuk ka qenė e lehtė, do tė jetė ai qė do t’ua ndriēojė me diellin e tij, duke ju bėrė pėr tė qeshur. Dihet se e qeshura ėshtė e dobishme pėr jetėn nė ēift, pėrveē faktit qė i bėn mirė shėndetit. Nuk ka rėndėsi nėse s’je gjithmonė e bukur, e rėndėsishme ėshtė qė partneri tė tė bėjė gjithmonė tė ndihesh e parezistueshme, kur pėrpiqesh qė tė jesh gjithnjė me moral tė ngritur, kur ndryshon ngjyrėn e flokėve ose lukun. Partneri i duhur ėshtė ai qė e vėren gjithmonė dhe menjėherė ndryshimin, ai qė tė bėn tė kuptosh me njė kompliment qė tė dėshiron jashtėzakonisht, gjithmonė dhe kudo.Ēfarė ndodh kur ritakoheni me tė dashurin tuaj pas njė periudhe ndarjeje? Nuk ka rėndėsi se kjo gjė ka ndodhur njė orė apo njė javė mė parė. Tė jeni tė bindur se ky ėshtė testi mė i mirė pėr tė kuptuar temperaturėn e lidhjes suaj. Nėse partneri ju jep dhjetėra puthje, njėqind pėrkėdhelje dhe ju kushton shumė vėmendje, do tė thotė se personi qė keni pėrballė bėn tė gjitha sforcot e mundshme pėr tė mbajtur nė lidhje atė pėrbėrės magjik romanticizmi qė ėndėrrojnė tė gjitha femrat.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi