Vajza gjashtėvjeēare peshon 92 kilogramė (video)

Shko poshtė

Super Vajza gjashtėvjeēare peshon 92 kilogramė (video)

Mesazh nga Nora prej Sat May 14, 2011 6:37 amVajza gjashtėvjeēare nga India, Suman Khatun, me siguri ėshtė fėmija mė i rėndė nė botė. E gjatė vetėm 105 centimetra ajo peshon 92 kilogramė. Pėr shkak tė peshės sė tepėrt, mjekėt janė tė shqetėsuar pėr shėndetin e saj dhe kanė frikė se ajo mund edhe tė vdesė.
Brenda javės Suman ha 14 kilogramė oriz, tetė kilogramė patate, tetė kilogramė peshq dhe rreth 180 banane, ndėrsa ha edhe shumė ėmbėlsira. Sasia e lartpėrmendur e ushqimit mjafton pėr ta ushqyer tėrė fshatin e saj.

Prindėrit e saj 32 vjeēarja Beli Bibi dhe 38 vjeēari Jalal, thonė se janė tė pafuqishėm dhe nuk mund t’ia ndalin vajzės ushqimin – pasi ha gjithēka gjen nė shtėpi, madje Suman del tek fqinjėt pėr tė kėrkuar ushqim.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi