Fratini: Gaddafi ėshtė i plagosur

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Fratini: Gaddafi ėshtė i plagosur

Mesazh nga D3M1 prej Sat May 14, 2011 11:35 am


Ministri italian i Punėve tė Jashtme, Franco Frattini, ka thėnė se ai ėshtė informuar nga ndėrmjetėsuesit e Kishės Katolike se lideri i Libisė, Muammar Gaddafi, “sipas tė gjitha gjasave po qėndron jashtė Tripolit dhe mesiguri se ėshtė edhe i plagosur”.
Qeveria e Gadafit e ka hedhur poshtė lajmin duke e quajtur “tė pakuptimtė”.

Forcat rebele nė Libi janė duke luftuar kundėr forcave tė Gaddafit qė tre muaj, ndėrsa mbajnė nėn kontroll qytetin e Bengazit si dhe lindjen e vendit. Megjithatė, kėto forca kanė pasur pak pėrparim kundėr forcave qeveritare qė e kontrollojnė kryeqytetin, Tripoli, dhe pjesėn mė tė madhe tė perėndimit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi