Arrestohet bashkshortja e Hosni Mubarakut

Shko posht

Super Arrestohet bashkshortja e Hosni Mubarakut

Mesazh nga D3M1 prej Sat May 14, 2011 11:35 am


Agjencia shtetrore e lajmeve t Egjiptit, MENA, ka raportuar se autoritetet egjiptiane kan urdhruar arrestimin e Suzanne Mubarak, gruaja e ish Presidentit, Hosni Mubarak.
Mubarak dhe gruaja e tij jan marr n pyetje rreth dyshimeve se t dy kan grumbulluar pasuri t madhe n mnyr ilegale.

Prokurort kan urdhruar mbajtjen n burg pr 15 dit t zonjs Mubarak, n pritje t hetimeve shtes n lidhje me akuzat. Nuk dihet ende se n far vendi sakt do t mbahet e mbyllur ish zonja e par e Egjiptit.

Ish Presidenti, 82 vjear, Mubarak ndodhet n paraburgim, por po qndron n spital, n rajonin bregdetar t Sinait, n Sharm el Sheik.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi