Zyrtarizohet dorheqja e George Mitchellit

Shko posht

Super Zyrtarizohet dorheqja e George Mitchellit

Mesazh nga D3M1 prej Sat May 14, 2011 11:36 am


Presidenti Barack Obama ka humbur ndrmjetsin e tij pr Lindjen e Mesme, pikrisht n kohn kur administrata e tij po rikthen vmendjen n rajonin q nj koh t gjat sht i trazuar.
George Mitchell, diplomati q ka ndihmuar n arritjen e paqes n Irlanden Veriore, ka dhn dorheqjen nga pozita e ndrmjetsit pas prpjekjeve t pasuksesshme pr paqe n mes t Izraelit dhe palestinezve.

Obama e ka pranuar dorheqjen e Mitchellit duke e quajtur at nj avokat i palodhshm pr paqe, transmetoi Evropa e Lir.

Largimi i Mitchellit u b n kohn kur Obama po prgatitet pr nj mori aktivitetesh n Lindjen e Mesme, rajon ky q po prjeton nj seri kryengritjesh, por shum pak lvizje n gjetjen e marrveshjes s paqes n mes t izraelitve dhe palestinezve.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi