Gazetarja Dorothy Parvaz humbet pa gjurm n Siri

Shko posht

Super Gazetarja Dorothy Parvaz humbet pa gjurm n Siri

Mesazh nga D3M1 prej Sat May 14, 2011 11:37 am


Ministri i Jashtm i Iranit, Ali Akbar Salehi, ka thn t shtunn se ai nuk ka informata pr vendodhjen e gazetares amerikane, Dorothy Parvaz, e cila sht shpallur e humbur derisa raportonte pr televizionin Al Jazeera n Siri.
Ambasada siriane n Washington ka thn se e lindura n Iran, Parvaz, ishte drguar n Teheran m 1 maj, e shoqruar nga konsulli n Damask.

Ai gjithashtu ka thn se Parvaz ishte kthyer n Iran sepse mbante me vete nj pasaport iraniane t skaduar kur kishte arritur n Damask, m 29 prill.

Gazetarja Parvaz, e cila posedon edhe pasaportn e SHBA-ve dhe Kanadas, nuk dihet se ku gjendet q prej ardhjes s saj n Siri.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi