Luan Krasniqi mbush 40 vje

Shko posht

Super Luan Krasniqi mbush 40 vje

Mesazh nga Nora prej Mon May 16, 2011 7:01 am
Boksieri i njohur kosovar q jeton n Gjermani, Luan Krasniqi, t hnn ka festuar ditlindjen. Ai ka mbushur 40 vite. sht i lindur m 10 maj t vitit 1971, n Junik t Kosovs dhe sht boksier shqiptaro-gjerman i kategoris s rnd, i cili pr momentin gjendet n vendin e 308-t t boksierve m t mir t t gjitha kohrave, me 279 pik nga 35 ndeshje, 30 fitore (14 me nokaut), 4 humbje dhe 1 barazim. Fmijrin Luani e kaloi n Junik, n moshn 16-vjeare ai shkoi tek i ati i tij n Shtutgart t Gjermanis, i cili kishte emigruar me gjith familjen. Luani, si njri nga tet fmijt e familjes Krasniqi, arriti me sukses t kryej shkolln e mesme dhe pastaj filloi t punonte si agjent i kontratave pr kursim. Q n mosh t re, ai me nj shok t tij kan shkuar n klubin e boksit t qytetit, ku nga ato momente fillon edhe karriera si boksier. Luani sht i martuar me Suedn dhe ka nj vajz, Melisn, e cila ka ardhur n jet m 15 prill t vitit 2009. Jam jashtzakonisht shum i gzuar, tashm n jetn ton ka hyr nj engjll flokverdh dhe lindja e vajzs sime sht m e rndsishme se do fitore, ka treguar at koh Luan Krasniqi. Prve t qenit baba i mir, ai sht i prqndruar edhe te karriera e tij dhe shpreson pr nj rikthim n ring. Strvitem do dit dhe dua t bj nj ndeshje kt vit kundr nj boksieri t mir, ka treguar Luani. E pr t gjith tifozt dhe ata q plqejn kt lloj sporti, nuk dihet se deri kur do t keni mundsi t shihni Luanin n ring, pasi ai tashm sht br 40 vje e ndoshta mosha nuk do e lejoj q t kthehet n profesionin e tij t preferuar.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi