Adelina Ismaili, koncert nė New York

Shko poshtė

Super Adelina Ismaili, koncert nė New York

Mesazh nga Nora prej Mon May 16, 2011 7:09 amKa kohė qė nuk na ka befasuar me ndonjė klip tė ri pas publikimit tė kėngės “Urdhėr i ri Illyric”, qė u prit shumė mirė nga fansat e saj dhe mbarė publiku shqiptar pėr look-un trendy dhe pėrmajtjen muzikore mjaft moderne, me njė tekst intrigues nė aspektin kombėtar. Por, Adelina nuk ka ndaluar sė punuari me projektet e mėdha nė Europė, tė cilat ėshtė duke i pėrgatitur dhe pėr tė cilat si duket duhet mė shumė kohė nė tregun e huaj, e jo si tek ne qė albumet muzikore realizohen ēdo 3 muaj. Duke dashur tė jetė sa mė afėr fansave tė saj, Adelina realizoi gati ēdo javė koncerte nė mbarė Europėn nėpėr diskoteka shumė tė njohura europiane dhe me suksesin e mbi njė mijė biletave tė shitura pėrmbylli turneun europian, i cili zgjati dy vjet e gjysmė. Rrallėherė ėshtė shoqėruar nga ndonjė koleg i saj, ndėrsa nė tė shumtėn e rasteve ka bėrė koncerte solistike, pasi nuk i duhen as valltarėt, kur skenėn e ekzalton vetė kėngėtarja, e cila pėrveē duartrokitjeve, nuk mund tė largohet prej skenės nga dashuria e pėrcjellė me brohoritje qė kanė fansat ndaj saj (kjo gjė e dėshmuar nė shumė xhirime tė cilat gjenden edhe nė Youtube).Megjithatė, Adelina Ismajli si duket ėshtė duke pėrgatitur njė projekt gjigant, i cili po mbahet nė fshehtėsi tė plotė. Por, mė mirė le tė presim, derisa kėngėtarja vetė tė shpalosė tė rejat e saja njė nga njė. Tė ndalemi pak tek organizimi i koncerteve tė saj, aty ku arritėm tė zbulojmė disa fshehtėsi. Eventi do tė zhvillohet nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, nė njė sallė ku mbajnė koncerte vetėm yjet e njohura botėrore. A ėshtė e mundur qė pėr Adelina Ismailin dhe 50 Cent apo Rihanna e Sir Paul McCartney tė pėrkujdeset e njėjta kompani botėrore? Kėtė sigurisht e konfirmon publiciteti i koncertit nė Nju Jork, ku qartė shihet se Adelina do jetė hiē mė pak se nė Highline Ballroom, vend ku kėta yje botėrorė qė pėrmendėm, kanė kėnduar mė parė. Heshtja e Adelinės kohėve tė fundit na bėn tė besojmė qė “loja e madhe” e Adelinės ka filluar tė “luhet”. Pėrderisa pėshpėritet qė projekti i radhės, i cili se pari do lanēohet nė Europė dhe Amerikė, po mbėrrin, Adelina nuk ngurron tė shfaqet nė koncerte humanitare shqiptare, tė arrijė tė grumbullojė afėr 300 mijė fansa nė rrjetin social Facebook dhe bindshėm tė jetė mė e votuara pėr “Hot kėngėtarja/verė 2011″ nė njė televizion kosovar, duke lėnė prapa shumė kolege qė mendohej se aktualisht gėzojnė popullaritetin mė tė madh nė Kosovė. Ēfarė po mbron Adelina me heshtjen e saj? Kontratė me ndonjė kompani gjigante muzikore? Bashkėpunim me ndonjė yll botėror? Publiciteti i turneut tė Adelinės nė tė njejtėn faqe me publicitetin e koncerteve europiane tė 50 Cent, e bėn heshtjen e saj shumė tensionuese pėr fansat, tė cilėt tashmė kanė filluar publikisht tė shfaqin mosdurimin e tyre pėr njė pėrsėritje tė turneut tė Adelinės kėtė verė nė trojet shqipfolėse. Pra, tė shohim se ēfarė do tė pėrgatisė Adelina kėtė radhė pėr ne, po ashtu edhe publikut europian, ku flitet qė projekti i Adelinės do tė lanēohet fillimisht atje.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Adelina Ismaili, koncert nė New York

Mesazh nga Lordi prej Mon May 16, 2011 10:12 am

shum e adhuroj kete kengetare... eshte idoll i imi bashk me eminemin :)

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Adelina Ismaili, koncert nė New York

Mesazh nga Nora prej Mon May 16, 2011 10:38 am

Po aa hahha edhe unee shummm e adhuroj kengetarja ime e preferuar eshte :D
Kjo eshte Diva e Kosoves Adelina (L) (L)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Adelina Ismaili, koncert nė New York

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi