Pėrplasjet vonojnė numėrimin e votave nė Tiranė

Shko poshtė

Super Pėrplasjet vonojnė numėrimin e votave nė Tiranė

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon May 16, 2011 10:23 pmBeteja pėr kryetarin e baskisė sė Tiranės ndėrmjet Lulzim Bashės dhe Edi Ramės ka hyrė nė fazėn finale, por ajo gjithnjė e mė shumė po i ngjan ndeshjeve finale nė NBA, kur dy-tre minutat e fundit, pėr shkak tė ndėrprerjeve shumė tė shpeshta, zgjasin pothuaj sa gati tėrė ndeshja.
Vendimi i KZAZ nr. 49, ku po numėrohen votat e Njėsisė 5 nė kryeqytetin shqiptar, qė tė mos lejojė hyrjen nė vendnumėrim tė personave pa autorizim, ka ēuar nė ndėrprerjen e procesit tė numėrimit.
Nga ky vendim janė nxjerrė jashtė edhe deputetėt e forcave politike, tė cilėt nuk kishin autorizim.
Deputeti socialist, Erion Braēe ka denoncuar njė skemė manipulimi, sipas tij, pėr nxjerrjen e sa mė shumė votave tė pavlefshme.
Ai ka akuzuar drejtpėrdrejt kryeministrin Sali Berisha, kandidatin e “Aleancės pėr qytetarin”, Lulzim Basha, dhe kreun e KQZ-sė, Arben Ristani, se po tentojnė tė manipulojnė procesin.
“Kur kutitė, pavarėsisht me njė ngadalėsim tė tejskajshėm, po shkojnė drejt fundit, po vėmė re me shqetėsim njė skemė tė qartė manipuluese qė synon tė nxjerrė sa mė shumė fletė tė pavlefshme pėr ēdo kuti votimi ku shqiptarėt kanė materializuar vullnetin e tyre. Kjo skemė manipuluese ėshtė e urdhėruar nga Sali Berisha, nga kandidati i tij humbės dhe nė fund nga Arben Ristani”, tha Braēe.
Nė qendrėn e votimit tė njėsisė nr. 5, sipas raporteve tė fundit pas orės 22, kanė mbetur pa u numėruar edhe 11 kuti votimi. Deri nė kėto momente, kandidati Lulzim Basha udhėheq me 122 700 vota tė numėruara nė favor tė tij, derisa Edi Ramės i janė numėruar 121 975 vota.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi