Genc Salihu dominon nė VFM

Shko poshtė

Super Genc Salihu dominon nė VFM

Mesazh nga Nora prej Tue May 17, 2011 10:14 amKėnga “Rrugėve” nga Genc Salihu fitoi ēmimin kryesor dhe tre ēmime tė tjera nė edicionin e nėntė tė Videofestit Muzikor- njėrės prej ngjarjeve tė pakta muzikore nė Kosovė qė mbledh yjet mė tė mėdha tė estradės muzikore shqiptare- qė u zhvillua tė hėnėn mbrėma nė Teatrin Kombėtar.
Klipi i kėngės “Ani, ani syn” nga Tingulli 3nt dhe Flori fitoi nė zhanrin hip-hop, derisa hiti “Delicious” i Dafina Rexhepit nė bashkėpunim me MC Kreshėn fitoi nė kategorinė “Best New Artist”.

Dafina Zeqiri dhe Ledri ishin tė pakonkurrencė me videospotin e kėngės “Ti po m’pėlqen” nė kategoritė R&B dhe ‘styling’ mė tė mirė.

“Rrugėve” nga Genc Salihu fitoi nė konkurrencėn e meshkujve, nė zhanrin rok, pėr regjinė mė tė mirė dhe u shpall videoklipi mė i mirė kėtė vit nė Videofestin Muzikor.

Dy ēmime i takuan edhe klipit tė kėngės “Dua tė iki larg” nga Rezarta Shkurta dhe Vedat Ademi- ata fituan nė kategoritė duet dhe pop, ndėrsa “Blla, blla, blla” morėn ēmimin nė konkurrencėn e grupeve.

Nga emrat qė argėtuan tė pranishmit dhe audiencėn e gjerė ishin Argjentina Ramosaj, Eneida Tarifa, Big D, Nita Latifi, Yllka Kuqi, Mentor Haziri, Alma Bektashi, Rovena Dilo etj.

Lista e plotė e fituesve nė VFM ‘11:

Videospoti mė i mirė i zhanrit hip-hop: Tingulli 3nt ft. Flori- “Ani, ani syn”

Videospoti mė i mirė nė konkurrencėn artisti i ri mė i mirė- Dafina Rexhepi ft. MC Kresha- “Delicious”

Videospoti mė i mirė nė konkurrencėn R&B- Dafina Zeqiri ft. Ledri- “Ti po m’pėlqen”

Videospoti mė i mirė i zhanrit rok- Genc Salihu- “Rrugėve”

Videospoti mė i mirė nė konkurrencėn grupi mė i mirė- Blla, blla, blla- “Kujt i bie”

Videospoti me ‘styling’ mė tė mire- Dafina Zeqiri ft. Ledri- “Ti po m’pėlqen”

Videospoti me regjinė mė tė mirė- Genc Salihu- “Rrugėve”

Videospoti mė i mirė i zhanrit pop-folk- Albėrie Hadėrgjonaj- “Kur nuk shkon, nuk shkon”

Videospoti mė i mirė nė duet- Rezarta Shkurta ft. Vedat Ademi- “Dua tė iki larg”

Videospoti me performancėn mė tė mirė- Besa Kokėdhima- “Kalorėsi i natės”

Ēmimi i karrierės- Haki Misini

Ēmimi i organizatorit- TDS ft. Nora Istrefi- “Ka je”

Videospoti mė i mirė nė konkurrencėn e meshkujve- Genc Salihu- “Rrugėve”

Videospoti mė i mirė i zhanrit pop- Rezarta Shkurta ft. Vedat Ademi- “Dua tė iki larg”

Ēmimi YouTube – Aurela Gaēe ft. Dr Flori & Marsel- “Origjinale”

Videospoti mė i mirė nė konkurrencėn e femrave- Argjentina Ramosaj- “Perfekt”

Videospoti mė i mirė- Genc Salihu- “Rrugėve”


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi