Stresi ‘dėmton’ jetėn tuaj intime

Shko poshtė

Super Stresi ‘dėmton’ jetėn tuaj intime

Mesazh nga ditush prej Tue May 17, 2011 2:03 pmPsikologėt dhe ekspertėt e lidhjeve pohojnė se nėn ndikimin e stresit njeriu ėshtė i prirė pėr tė pasur njė raport tė tejshtuar ndaj partnerit ose e kundėrta, ta injorojė plotėsisht atė- gjė qė mund tė jetė shumė e dėmshme pėr njė lidhje serioze apo martesė.
Ēfarė duhet tė bėni kur stresi ose depresioni fillojnė ta dėmtojnė jetėn tuaj intime:

- Tregoni partnerit se e respektoni dhe mendoni pėr tė. Njė kompliment ose njė dhuratė e vogėl nganjėherė ėshtė mėnyra mė e mirė pėr t’i treguar dikujt se interesoheni pėr tė.

- Bisedoni ēdo ditė, para gjumit ose derisa hani ushqim, nuk ėshtė me rėndėsi koha, por me rėndėsi ėshtė ta pyetni partnerin se ēfarė planifikon tė bėjė gjatė ditės, ose si e ka kaluar ditėn.

- Provoni nganjėherė tė pėrmbaheni dhe tė shmangni pėrsėritjen e gjėrave qė ju shqetėsojnė.

- Bėni plane tė pėrbashkėta, sepse nė kėtė mėnyrė do t’i ofroni partnerit dhe vetvetes mundėsinė qė tė merrni pjesė bashkė nė njė ndodhi dhe nė kėtė mėnyrė do ta forconi lidhjen.

- Ndani pėrgjegjėsitė, qoftė nėse flitet pėr anėn financiare, fėmijėt, punėt shtėpiake etj., nė mėnyrė qė tė ndiheni tė barabartė.

- Ndani kohė pėr veten tuaj.

- Ndryshojeni mėnyrėn e ēuarjes sė dashurisė. Provoni me njė paralojė tė re ose me njė masazh tė thjeshtė.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi