Amazon lanson dy tablet n Android?

Shko posht

Super Amazon lanson dy tablet n Android?

Mesazh nga D3M1 prej Tue May 17, 2011 2:39 pm


Gjat dits s djeshme, sht thn se Amazon do t lansoj nj spektr t ri t pajisjeve Android, mirpo q kjo do t ndodh m von gjat ktij viti.
Tani, duket se Amazon sht duke u prgatitur t lansoj pikrisht dy pajisje t reja, prkatsisht dy kompjuter t ri tablet t cilt jan t koduar me emrat, Coyote dhe Hollywood.

Sipas nj deklarimi t fundit t Amazon, tableti Coyote do t posedoj platformn e NVIDIA, Tegra 2, si dhe procesorin prej dy-brthamash, ndrsa tableti tjetr, Hollywood do t bazohet n NVIDIA Tegra 3, dhe do t ket procesor Quad.

Edhe pse ende nuk dihen detajet dhe madhsit e mundshme t tabletve t Amazon, pritet q dy modelet t ken ekran me diagonale prej 10, prkatsisht 7 in.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi