Kafeja dhe sporti, t rrezikshme?!

Shko posht

Super Kafeja dhe sporti, t rrezikshme?!

Mesazh nga Nora prej Wed May 18, 2011 7:32 amKafeja dhe sporti jan dy shkaktart kryesor pr presionin e lart t gjakut dhe pr kt arsye tek disa njerz mund t rris rrezikun e nj aneurizmi n tru, sipas nj studimi t ri nga revista "Stroke".

Mendohet se rreth 2 prqind e popullsis kan nj aneurizm, por ato aneurizma jan aq t vogla sa q nuk mund t shkaktojn probleme, vetm n rast se ato bhen m t mdha.

Aktivitetet t cilat rrisin presionin e gjakut mund t rrisin edhe rrezikun e shfaqjes s nj aneurizmi, i cili mund t shkaktoj nj goditje dhe mund t oj n dmtime t prhershme t trurit.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi