Kundr infarkteve, vrapimi m i efektshm se ilaet

Shko posht

Super Kundr infarkteve, vrapimi m i efektshm se ilaet

Mesazh nga Nora prej Wed May 18, 2011 7:34 amT ecsh shpejt, pothuajse t vraposh, pr gjysm ore 4-5 her n jav, ul me 25% rrezikun pr riprsritjen e infarkteve. N vend t ilaeve, programet e rehabilitimit q kshillohen nga mjekt specialist mund t parashikojn pikrisht kt aktivitet.

Ushtrimi fizik pakson rrezikun pr infarkte t reja pasi ul frekuencn kardiake duke shtuar n t njjtn koh forcn e zemrs.

Gjithashtu, vrapimi pakson yndyrnat n gjak, ka efekte pozitive tek t smurt me presion t lart arterial dhe sht nj antidepresiv shum i mir.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi