Masazhi Ayurveda

Shko posht

Super Masazhi Ayurveda

Mesazh nga Nora prej Thu May 19, 2011 6:08 amQllimi i ksaj metode me origjin nga India sht q t krijojn harmoni dhe ekuilibr brenda individit.
Vlen t prmendet se kjo metod sht fam pr heqjen e toksinave dhe prtritje t trupit.

Terapeuti para masazhit duhet t njoh gjendjen e personit dhe pastaj t vendos pr llojin e tekniks dhe pjesve t trupit q krkojn tretman t veant.

Me kt masazh shkojn posarisht vajrat e prgatitura n temperatura t ndryshme (ulliri, susam, ricini, etj.).

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi