Pėr shpifje tė vdekjes sė Adelinės, 500 mijė euro gjobė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Pėr shpifje tė vdekjes sė Adelinės, 500 mijė euro gjobė

Mesazh nga Nora prej Thu May 19, 2011 6:12 amPara disa ditėsh njė medie ka shpifur se Adelina Ismajli ka vdekur. Por, Adelina ėshtė gjallė, shėndosh e mirė dhe ka bėrė tė ditur nėpėrmes zėdhėnėses sė saj, Rudina Idrizaj, se kjo shpifje nuk do tė kalojė shumė lehtė.
“Ēfarė meriton kjo gazetė. Menduam dajakun, por s’kemi kohė. Menduam reagimin, nuk ia vlen. Menduam gjyqin, pasi ėshtė mirė tė pasurohesh nga gėnjeshtarėt”, tha zėdhėnėsja.
“Dėnimi qė i pret ėshtė tė paktėn 500 mijė euro”, ka shtuar ajo, sipas sė cilės “kjo ėshtė gazeta e tretė qė do paguajė” pėr shpifje ndaj kėngėtares, transmetoi Zhurnali.
Adelina Ismajli ėshtė njė artiste qė dallon nga pjesa tjetėr e kėngėtarėve shqiptarė, pasi ajo mbrohet nga ligji i Konfederatės Zvicerane, duke pasur siguri pėr tė drejtėn e autorit.
Rudina Idrizaj ka thėnė se Adelina do tė ketė njė sėrė koncertesh edhe nė Amerikė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi