10 zakone tė shėndetshme pėr tė pėrmirėsuar jetėn tuaj

Shko poshtė

Super 10 zakone tė shėndetshme pėr tė pėrmirėsuar jetėn tuaj

Mesazh nga Nora prej Thu May 19, 2011 6:25 amKa 10 mėnyra pėr tė rritur shanset tuaja pėr njė jetė mė tė shėndetshme dhe mė tė lumtur. Mė shumė mund t′i shtohen kėsaj liste, por pėr shkak tė thjeshtėsisė ne do tė qėndrojmė mė kėtė numėr.

Kėto 10 mėnyra prej tė cilave ju mund t′i dini disa, janė botuar nė gazetat shkencore. Anashkaloni kėto kėshilla dhe ju mund tė jeni duke luajtur kumar me shėndetin tuaj mendor dhe emocional.

1- Hani gjithmonė ushqim nė mėngjes
2- Shtoni peshk dhe Omega 3 nė nė dietėn tuaj
3- Flini aq sa duhet
4- Krijoni njė rreth shoqėror
5- Bėni disa ushtrime tė lehta aerobike
6- Kujdesuni pėr higjenėn e dhėmbėve
7- Mbroni lėkurėn nga dielli
8- Pini ujė dhe hani bulmet
9- Pini ēaj
10- Bėni ecje ēdo ditė
Shumica (ndoshta tė gjitha) e kėtyre "veseve" janė tė njohura pėr ju, por kjo nuk do tė thotė se ju po i praktikoni ato.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi