Personat qė kanė gjithmonė tė ftohtė, jetojnė mė gjatė

Shko poshtė

Super Personat qė kanė gjithmonė tė ftohtė, jetojnė mė gjatė

Mesazh nga Nora prej Thu May 19, 2011 2:25 pmNjerėzit tė cilėt vazhdimisht e ndjejnė tė ftohtin janė “tė destinuar” tė jetojnė mė gjatė se tė tjerėt. Hulumtuesit nga Washington University School of Medicine nė St. Louis kanė zbuluar lidhjen mes temperaturės mė tė ulėt tė trupit dhe jetės mė tė gjatė.

Shkencėtarėt dyshojnė se ndryshimet hormonale, tė cilat kursejnė energjinė dhe ngrohtėsinė, ngadalėsojnė metabolizmin, dhe rezultat zgjasin jetėn, duke hapur kėshtu rrugėn pėr krijimin e njė "ilaēi" i cili do tė zgjasė jetėn.

Njohuritė e reja tė ngritura mbi dekada tė hulumtimeve lidhin dietėn ekstreme(me muaj) te kafshėt dhe viteve shtesė tė jetės sė tyre.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Personat qė kanė gjithmonė tė ftohtė, jetojnė mė gjatė

Mesazh nga Nora prej Thu May 19, 2011 2:27 pm

Pasna me jetu 1oo une se gjith me vjen ftoft hahaha :P :P

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Personat qė kanė gjithmonė tė ftohtė, jetojnė mė gjatė

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 19, 2011 2:34 pm

Mos po tvjen ftoht tash :P

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Personat qė kanė gjithmonė tė ftohtė, jetojnė mė gjatė

Mesazh nga Nora prej Thu May 19, 2011 2:45 pm

PO qetash dal ne dilli e nxena :P

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Personat qė kanė gjithmonė tė ftohtė, jetojnė mė gjatė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi