Aurela mashtron me shtatzėni, arsyetim pėr dėshtim nė Eurosong

Shko poshtė

Super Aurela mashtron me shtatzėni, arsyetim pėr dėshtim nė Eurosong

Mesazh nga Nora prej Sat May 21, 2011 5:28 pmNjė alibi e ngritur jo pa qėllim nga njė kėngėtare me shumė vite eksperiencė nė skenė, qė nuk e pranon dot dėshtimin. Aq shumė nuk e pranon, saqė vendos tė ndėrtojė njė alibi tė tipit “kėndova me bebe 3-muajsh nė bark”. Kėngėtarja 36-vjeēare, Aurela Gaēe, e cila pėrfaqėsoi Shqipėrinė kėtė vit nė Eurosong, qė u mbajt nė Gjermani, me kėngėn “Feel the pasion”, shkoi me njė ambicie tė madhe, por e vėrteta ndodhi qė e la Shqipėrinė jashtė finales. Gjatė intervistave tė ndryshme qė ajo dha pėr gazetarėt e huaj, pas konkurrimit nė natėn gjysmėfinale, Gaēe u pohoi atyre se ndihej e shokuar dhe se fajin pėr humbjen nuk e kishte aspak ajo si kėngėtare. Por komentet e shumta tė publikut, nė tė gjitha ueb faqet e mundshme nė internet, ishin nė masė kundėr asaj. Aurela u konsiderua “fajtorja” qė i hoqi shansin Shqipėrisė pėr tė konkurruar nė finale. Dhe Aurela, shpejt e shpejt mendoi se si ta shuante kėtė zhurmė, qė i dha njė minus karrierės sė saj muzikore. Me rikthimin e saj nė Shqipėri, mendoi tė krijonte njė histori mė tė madhe me njė lajm tė krijuar nga jeta e saj, duke aluduar se do tė eklipsonte lajmin e skualifikimit nė Eurovizion. Qė nė datėn 14 maj, kur komentet e kėqija pėr zėrin e saj, theksin e keq tė anglishtes dhe, mė tepėr pėr egėrsinė e saj nė perfomancėn skenike, ajo nė profilin e saj tė fansave nė Facebook dha papritur njė lajm tjetėr, si pėr tė justifikuar arsyen e dėshtimit, ndėrsa thotė”: ”…sepse kam njė engjėll brenda qenies sime qė po rritet pėrditė dhe kėndoi nė duet me mamin e vet nė skenėn e Eurovizionit. Pres fėmijėn tim tė parė”. Dy ditė mė vonė, kėngėtarja ka vazhduar me statuse tė tjera rreth kėtij lajmi, ndėrsa shprehet se: “Sa kam dashur tė bėhem nėnė gjithė kėto vite dhe koha shkonte e dėshpėrohesha, se nuk po e takoja atė qė do ta doja shumė e tė isha gati tė kisha fėmijėn… pasi kurrė nuk doja tė sillja nė jetė njė fėmijė qė nuk do tė ishte fryt i njė dashurie tė vėrtetė dhe Zoti mė do, ma solli ēdo gjė siē e ėndėrroja”. Duke e pėrfunduar kėtė njoftim nga jeta e saj me njė tjetėr status, ku thotė: “Ju falėnderoj tė gjithėve… Doja kaq shumė tė vinte kjo ditė, e kėrkoja njė baba tė mirė pėr fėmijėn dhe e gjeta… edhe njeriun qė dua, edhe babanė e fėmijės. Jam njeriu me i lumtur… nuk mė ndal dot asgjė tani qė Zoti na e fali kėtė engjėll”. Dhe pėrfundojnė kėtu statuset e saj nė lidhje me shtatzėninė pėr tė vazhduar me njė udhėtim tė gjatė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ku nesėr nė mbrėmje do tė jetė nė njė koncert gala nė Manhattan, NY, pėr 20-vjetorin e Gazetės Iliria. Mė pas, udhėtimet e saj pėr koncerte do tė vazhdojnė nė Chicago dhe Michigan. E pėr njė femėr shtatzėnė, kaq shumė udhėtime tė zgjatura dhe tension nuk do tė mund tė pėrballoheshin, fakte qė shtojnė dyshimet pėr kėtė shtatzėni tė servirur si lajm nga vetė Aurela. Ndėrkohė qė, pėr sa i pėrket lidhjes sė saj tė dashurisė dhe burrit ideal tė cilin ajo e dashuron vėrtet, siē thotė nė kėto statuse, mbetet pėr t’u diskutuar. Kjo pėr faktin pasi kur gazeta “Panorama” publikoi disa javė mė parė lajmin e historisė sė dashurisė me menaxherin disa vite mė tė ri, Aurela u pėrpoq ta mohonte me telefonata gjithė arrogancė nė redaksi. Kjo pasi ajo ishte nė prag tė pjesėmarrjes sė saj nė Eurosong dhe nuk i interesonte qė vėmendja tė pėrqendrohej tek lajme nga jeta e saj private, pasi pėr momentin i interesonte vetėm Eurosongu. Ndėrsa tani qė zhgėnjeu publikun e saj shqiptar, ky lajm rozė nuk i mjaftoi aspak. E ftuar nė njė program televiziv grek pas konkurrimit, ajo pohoi se nė Eurovision kishte kėnduar me njė bebe 3-muajshe nė bark. Po ky lajm u pėrforcua me intervista tė marra nga ndonjė gazetė nė Shqipėri. Gjithsesi, tani pėr t’i shpėtuar ēdo lloj zhurme, ka menduar mė mirė tė shkojė ca larg, derisa gjithēka tė mund tė harrohet, pikėrisht nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Ndėrkohė qė sapo ka pėrfunduar klipin e saj tė xhiruar kėto ditė me kosovarin Mc Kresha, tė titulluar “Cash”, ku sėrish kemi njė dėshmi kundėr faktit tė shtatzėnisė, pasi aty ajo shfaqet pothuaj si njė kozmonaute qė bėn akrobaci nė xhirimet e klipit tė ri, pėrfundon gazeta Panorama.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi