Sharlatani qė e huqi parashikimin pėr fundin e botės

Shko poshtė

Super Sharlatani qė e huqi parashikimin pėr fundin e botės

Mesazh nga D3M1 prej Sun May 22, 2011 8:48 am


Evangjelisti radikal Harold Camping (89) nga SHBA-tė deklaroi se mė 21 maj do tė bėhet kiameti. Sipas tij, nė orėn 18:00 njė tėrmet shkatėrrues do ta godiste sė pari Ishullin e Pashkėve.
Mirėpo parashikimet e Campingut nuk u realizuan. Ai kishte paralajmėruar se dita e gjykimit do tė ndodhte tė shtunėn. Tė shtunėn kaloi edhe ora 18:00 dhe tėrmeti nuk ndodhi. Sipas Campingut pas tėrmetit, pritej tė fillonte njė proces i gjatė prej gjashtė muajsh ku tė pėrzgjedhurit do tė dėrgoheshin nė parajsė.

Harold Camping shkroi edhe njė libėr me titull “1994” nė tė cilin gabimisht kishte parashikuar se dita e kiametit do tė ndodhte mė 1994. Pėr profecinė e tij tė shtunėn raportuan gati tė gjitha mediat botėrore, ndėrsa nėpėr rrugėt e New Yorkut ishin mbledhur qindra njerėz duke pritur ditėn e kiametit.

Kryetari i New Yorkut, Michael Bloomberg, u mahit me kėtė temė duke thėnė se sot mund tė jetė fundi i botės pasi “Knicks ende nuk kanė fituar”.

Pėrveē nė New York, edhe nė Vietnam njė grup njerėzisht ishin mbledhur pėr tė qenė dėshmitarė tė katastrofės me pėrmasa biblike. Megjithatė, policia intervenoi dhe i shpėrndau shpejtė. Pasi kaloi afati i fillimit tė “kiametit” nė njė pjesė tė botės disa njerėz filluan tė irnoizojnė me parashikimet e Harold Camping. Kėshtu Daniel Boerman shkroi: “Unė jam nga Zelanda e Re, tash ėshtė ora 18:06 minuta dhe nuk ka ndodhur fundi i botės. Nuk ka tėrmet, tė gjithė ata qė kanė pritur ditėn e gjykimit mund tė marrin frymė lirisht”. Australiani Jon Gall shkroi se “ndoshta kjo ėshtė dita e qetė e kiametit”, shkruan The Guardian.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi