Kamera q t identifikon nga muskujt e fytyrs

Shko posht

Super Kamera q t identifikon nga muskujt e fytyrs

Mesazh nga D3M1 prej Sun May 22, 2011 7:36 pm


Kush sht nn shnjestrn e federalve n Shtetet e Bashkuara t Ameriks, mund t identifikohet m leht n aeroporte apo stacione trenash. Kjo fal nj kamere speciale t shpikur koht e fundit nga ekspett amerikan t gjurmimit.
Prmes ksaj pajisje, brenda pak sekondash dhe n nj distance shume larg sporteleve t biletave, kamera sh n gjndje t identifikoj t krkuarin prmes rrezeve infra t kuqe, q skanon personin nga fytyra,duke nxjerr n pah muskujt e nofullave q jan unike pr do person.

Kjo kamer pritet t prhapet n t gjitha pikat hyrse dhe ato strategjike n Shtetet e Bashkuara t Ameriks.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi