Adoleshentja mė e "shėndoshė" nė botė

Shko poshtė

Super Adoleshentja mė e "shėndoshė" nė botė

Mesazh nga Nora prej Sun May 22, 2011 8:22 pm
Adoleshentja mė "shėndoshė", pėrkatėsisht mė beze nė botė ėshtė njė britanike e quajtur Georgia Davis, e cila peshon aktualisht 260 kilogramė.

Historia e saj pėrfundoi disa muaj mė parė nė historitė e gazetave, kur ajo ishte 210 kilogramė dhe vendosi tė udhėtonte nė njė kamp dobėsimi nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Georgia qėndroi disa javė nė kamp dhe arriti tė humbte 10 kilogramė, por qė nga rikthimi nė shtėpinė e saj, brenda disa muajve ajo ka shtuar plot 60 kilogramė, duke u shndėrruar nė adoleshenten mė obeze nė botė.

Ndonėse 17-vjeēarja ka vendosur tė stėrvitet ēdo dite, mjekėt e kėshillojnė qė tė mos lodhet shumė, pasi me lodhjen qė pesha e saj i shkakton zemrės, edhe sforcimi mė i vogėl mund tė rrisė shtypjen e gjakut nė nivel fatal, transmeton portali Zhurnal.

E reja duhet t’i nėnshtrohet njė diete radikale, por duket se ajo nuk ėshtė shumė e gatshme tė tolerojė sa i pėrket pakėsimit tė sasisė sė ushqimit.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Adoleshentja mė e "shėndoshė" nė botė

Mesazh nga Nora prej Sun May 22, 2011 8:25 pm

syni keq mos e paft Laughing gjyna gjith ket shnet :)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi