Njeriu bateri (Video)

Shko poshtė

Super Njeriu bateri (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Mon May 23, 2011 9:32 am


Slavisha Pajkic nga Pozharevci i Serbisė me meritė e ka marrė pseudonimin “njeriu bateri”. Atij nuk mund t’i bėjė asgjė rryma eletrike. Ai pėrshkoi nėpėr trupin e tij 20.000 volt dhe dy herė arriti ta regjistrojė emrin e tij nė librin e rekordeve Guinness dhe e ka ndėrmend ta thyej edhe njė rekord.
Pajkic dėshiron qė ta krijojnė njė trafostacion prej njė milion volt dhe nė tė “tė mbushė bateritė”, e mė pas si laser, tė pėrcjellė rrymėn elektrike pa tela.

Ai mė 1983 pėrshkoi nėpėr trupin e tij 20.000 volt, ndėrsa mė 2003 nxeu ujin derisa mbante nė dorė dy copa hekuri, duke u regjistruar kėshtu pėr herė tė dytė nė librin e Guinnessit.

Pajkic zbuloi kėtė dhunit kur ishte i ri dhe prej asaj kohe deri mė tash, ai sfidon kufijtė e vet. Ai ka qenė shumė herė mysafirė nėpėr emisione tė ndryshme, ndėrsa pėr tė kanė shkruar edhe mediat, pasi ky fenomen me shkathtėsitė e veta argėton, porē ka ėshtė mė e rėndėsishme, siē thotė edhe vetė ai, shėron njerėz. Gjithmonė thotė se nuk ka frikė nga energjia elektrike dhe se mund ta kontrollojė atė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Njeriu bateri (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Mon May 23, 2011 9:35 am

E Pabesueshme ::conf::

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Njeriu bateri (Video)

Mesazh nga Nora prej Mon May 23, 2011 9:59 am

Ky po duket si magjistar interesat aa :)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Njeriu bateri (Video)

Mesazh nga Lordi prej Mon May 23, 2011 10:53 am

ej shum e pa besushme.. ama njeri asht e ditme qe ka energji elektrike ne trup ama si ky shum ncok :( shum epa besushme po realitet..

bire kit shka mu.... nkosov ne vend keki-t hahaha

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Njeriu bateri (Video)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi