Femra m e shndosh n bot

Shko posht

Super Femra m e shndosh n bot

Mesazh nga Nora prej Mon May 23, 2011 1:00 pm


Terri Smith sht nj grua e mbyllur n shtratin e saj pr tre vitet e fundit pr shkak t kileve t teprta q e pengojn at t ec.
Gruaja, e konsideruar si m e shndosha n bot, peshon rreth 317 kilogram dhe mjekt kan frik se nse nuk dobsohet brenda nj kohe t shkurtr mund t vdes.
Jan duke u br m t shpeshta, n fakt, dhimbjet e koks pr Terri dhe mjekt kan frik se obeziteti ekstrem mund t ket shkaktuar probleme serioze edhe n trurin e saj.
Terri sht detyruar nga mjekt q t humbas pesh duke ngrn ushqime t shndetshme dhe duke br shum ushtrime fizike.
Smith, si transmeton NOA, e cila mbush kt vit 49 vjet sht aq e shndosh sa q ka nevoj do dit pr dik q ta vesh, ta laj dhe ti jap t haj.
Pr ta ndihmuar jan vajza dhe burri i saj, t cilin Terri e quan engjlli i saj mbrojts, nj konstante t sigurt n jetn e saj, nj njeri i madh, q kujdeset pr t.
Un kam qen gjithmon e shndosh, kur isha 20 vje peshoja 110 kile, pseudonimi im ishte Fatso. Nga mosha 32 vjee kam filluar t kem vshtirsi n kmb pr shkak t artritit dhe m sht dhn nj karrige me rrota. Q ather pesha ime sht rritur edhe m shum pr shkak t mos aktivitetit.
Terri m n fund duket e vendosur pr t humbur pesh, edhe pr t par t rriten niprit e saj.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi