Piloti kosovar konkuron pėr bursė fluturimi pėrmes Facebook

Shko poshtė

Super Piloti kosovar konkuron pėr bursė fluturimi pėrmes Facebook

Mesazh nga D3M1 prej Mon May 23, 2011 6:20 pm


Me 18 maj Breitling ka lansuar votimin nė garėn pėr foton mė tė mirė pėrmes webfaqes sociale Facebook.
Fotoja mė e mire, qė zgjedhet pėrmes numrit mė tė madh tė votave si dhe nga juria e Breitling, e cila pėrbėhet nga tė famshmit Theodore Schneider, John Travolta, Brian Jones, Jacques Bothelin, Katsuhiko Tokunaga dhe Tony Velocci, fiton njė bursė trajnimi pėr pilot me aeroplan me njė motor nė vlerė prej afro 18.000 dollarėsh amerikan.

Ndėr pretendentėt kryesor pėr tė fituar bursėn e fluturimit ėshtė edhe njė pilot shqiptar nga Kosova. 22 vjeēari Veton Breznica ėshtė piloti i parė i aeroplanėve pa motor (Glider Pilot) nga Kosova, i trajnuar me Kadetėt Ajror tė Forcės Ajrore Mbretėrore tė Britanisė sė Madhe, qė nga shpallja e pavarėsisė sė Kosovės.

Tani, pėr tė fituar kėtė bursė pėrmes Facebook Vetoni ka nevojė pėr sa mė shumė vota pėr pesė fotot e tij konkurruese.
Andaj, ta votojmė dhe ta ndihmojmė atė tė fitojė kėtė bursė dhe tė mburremi me pilotin tonė! E gjitha qė duhet tė bėni ėshtė tė ndani pakėz kohė nga jeta juaj dhe tė votoni pėrmes kėtyre 4 hapave:

1. Like kėtė faqe: http://www.facebook.com/Breitling
2. Klikoni linkun: http://www.breitling.com/contest/vote.php?u=100001664739601
3. Klikoni Allow.
4. VOTE NOW pėr pesė fotot e Veton Breznicės.


Nė vitin 2009 Veton Breznica u shpall kampion botėror virtual i Red Bull Air Race World Series.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi