Noizy: Dashuroj Rozana Radin

Shko poshtė

Super Noizy: Dashuroj Rozana Radin

Mesazh nga Nora prej Tue May 24, 2011 5:36 amKohėt e fundit reperi i njohur nga Shqipėria, Noizy ėshtė duke u bėrė gjithnjė e mė shumė pjesė e faqeve rozė me historitė e tij tė dashurisė... Pas publikimit nė “Bluetooth” tė intervistės ku Noizy pranonte qė kish pasur dikur njė lidhje me kėngėtaren e suksesshme kosovare, Genta Ismajli, vjen njė tjetėr lajm prej tij, e kėtė herė sėrish pėr njė kėngėtare... Indikacioni pėr tė zbuluar mė shumė rreth kėsaj relate e mor nga thashethemi qė po qarkullon kėto kohė nė rrethet e artistėve, i cili tregon se Rozana Radi ėshtė duke i kushtuar njė kėngė reperit, me tė cilin realizoi dy bashkėpunime shumė tė suksesshme vite mė parė. Vetė Rozana nuk e konfirmon kėtė lajm, dhe pyetjes sė gazetares sė “Bluetooth” ajo i pėrgjigjet kėshtu: ‘Kėnga nuk i dedikohet dikujt nė veēanti’... Megjithatė shprehja e popullit “Ku ka zė, s’ėshtė pa gjė”, nuk ka dalė kot. Ndėrkohė, Noizy, tė cilit i kishin rėnė gjithashtu nė vesh kėto fjalė, veē tė tjerash gjatė bisedės telefonike tha se “E kam fiksim Rozanėn, e dua fort, do doja qė tė kisha nė krah njė femėr si ajo...” Po Rozi ēfarė thotė pėr kėtė deklaratė tė reperit? “Noizyn e kam shumė xhan, e respektoj shumė, sepse ėshtė me tė vertėtė njė ndėr meshkujt mė tė suksesshėm nė muzikė”... Kaq ka thėnė Rozi, duke mos dashur tė bėjė asnjė koment sensacional pėr pyetjen tjetėr qė pasoi bisedėn... “Ju kanė parė bashkė gjithmonė e mė shpesh gjatė kohėve tė fundit, madje nė njė koncert keni hyrė tė dy tė kapur pėr dore”, i ėshtė drejtuar gazetarja Rozit dhe kjo e fundit ėshtė justifikuar duke thėnė: “Turma nuk na linte tė kalonim, ndaj u kapa pas Noizyt”.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi