Agnesa dhe Simone tė dashuruar?

Shko poshtė

Super Agnesa dhe Simone tė dashuruar?

Mesazh nga Nora prej Tue May 24, 2011 5:38 am
- Ata tė dy janė ngacmuar ēdo javė nga anėtari i jurisė tė shout “Dancing with the Stars”, Arjan Ēani. Por asnjėherė nuk kanė pranuar se ka diēka mes tyre. Madje e kanė kaluar ēdo thumb me zgjuarsi e sportivitet. Por nė tė vėrtetė, ēifti i balerinėve, Agnesa Vuthaj dhe Simone, po pėrjeton njė histori dashurie. Marrėdhėnia ka nisur qė nė fillim tė spektaklit ‘thonė gojėt e liga’, por qė ėshtė ruajtur me fanatizėm nga tė gjithė, transmeton Mapo.
Nga ajo qė duket gjatė shfaqjes, tė dy e mbrojnė ēdo ēast njėri-tjetrin dhe janė gjithmonė tė kujdesshėm nė pėrgjigjet qė u japin anėtarėve tė jurisė. Agnesa, nga ana e saj, nuk e ka mohuar qė nė fillim tė spektaklit se ka njė simpati pėr italianin Simone. Ajo ėshtė shprehur se nėse arrin nė finale, do ta konsideronte njė marrėdhėnie me balerinin qė u soll nga kryetari i jurisė, Ilir Shaqiri, nė kėtė garė. Por nė fakt kjo marrėdhėnie ka ekzistuar! Duket sikur po pėrsėritet historia qė pamė njė vit mė parė, me kėngėtaren Soni Malaj dhe balerinin italian Mirko. Po njėsoj, ajo marrėdhėnie nuk u pohua derisa gazetat e komentuan. Nga ana tjetėr, ajo qė kemi parė pėr sa i pėrket Agnesės, si balerinė, edhe pse thuhet se ėshtė njė nga tė preferuarat e produksionit, me atė qė kemi parė ka rezultuar se Agnesa ėshtė po e njėjta, qė nė natėn e parė tė spektaklit e deri mė sot. Ai qė kėrcen nė ēiftin Agnesa-Simone ėshtė vetėm ky i fundit. Pėrsa i pėrket Agnesės, ajo nuk ka pasur asnjė zhvillim. Gjithsesi, ēuditėrisht vazhdon tė favorizohet dukshėm me vota nga juria. Madje thuhet se ajo do tė jetė edhe fituesja. Ndoshta kėtė edicion, produksioni kėrkon t’i kthejė hatėrmbetjen Kosovės, pas padrejtėsisė qė iu bė njė vit mė parė kėngėtares Genta Ismajli. Megjithatė, kėto janė thjesht thashetheme. Pėr mė tepėr, koha do tė na dėshmojė, nėse fituesi i kėsaj gare do ta meritojė vėrtet Jaguarin, apo jo!

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi