Apokalipsi i pashmangshėm: Fundi i botės nė tetor

Shko poshtė

Super Apokalipsi i pashmangshėm: Fundi i botės nė tetor

Mesazh nga D3M1 prej Tue May 24, 2011 2:03 pm


Harold Camping mori veten nga shoki qė pėsoi, pasi kishte paralajmėruar pėr njė kohė tė gjatė fundin e botės e qė nė tė vėrtetė nuk ndodhi dhe ndjekėsit e tij i njoftoi se kishte bėrė hesapet gabim dhe se kiameti do tė ndodhė pas pesė muajve, mė saktė mė 21 tetor.
“Pejgamberi” i vetėshpallur Harold Camping iu drejtua ndjekėsve tė tij dhe paralajmėroi se kiameti ėshtė i pashmangshėm por ai kishte gabuar nė llogaritje – fundi i botės do tė ndodhė mė 21 tetor.

Camping pranoi hapur se e kishte goditur fort fakti qė Bota nuk filloi tė zhdukej mė 21 maj nė orėn 18:00 dhe se 200 milionė tė krishterė nuk ishin ngjitur nė qiell. I prekur me kėtė ngjarje “aspak tė kėndshme” ai iu drejtua Zotit pėr lutje.

Me siguri tė njėjtėn gjė e kanė bėrė edhe ndjekėsit e tij tė cilėt kishin hequr dorė nga puna, shtėpitė dhe pasuria dhe ia kishin dhuruar atij 100 milionė dollarė.

Pas reflektimit tė thellė, Camping e kuptoi gabimin qė kishte bėrė dhe sėrish ia bėri me dije bortės se apokalipsi po afrohet, vetėm se nuk i kishte bėrė mirė hesapet. Nėse ia vlen t’i besojmė kėtij plaku pasanik, neve zor se do tė na zė dimri, shkruan Guardian.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Apokalipsi i pashmangshėm: Fundi i botės nė tetor

Mesazh nga D3M1 prej Tue May 24, 2011 2:07 pm

Fundi i jetes tende ndoshta eshte ne Tetor o Harold Camping.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Apokalipsi i pashmangshėm: Fundi i botės nė tetor

Mesazh nga Nora prej Tue May 24, 2011 2:54 pm

Kto jon muhalife...se pa than Zoti nuk ndodh asgje

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Apokalipsi i pashmangshėm: Fundi i botės nė tetor

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi