Berisha: Tė shfytėzohet ēdo metėr katror

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Berisha: Tė shfytėzohet ēdo metėr katror

Mesazh nga ditush prej Wed May 25, 2011 4:18 pmKryeministri Sali Berisha tha tė martėn se Shqipėria do tė bėjė pėrpjekje pėr tė mundėsuar qė burimet e pafundme qė mbart toka tė shndėrrohen nė vlera pėr komunitetin.
Kryeministri tha nė konferencėn pėr ditėn e tokės, se Shqipėria ka potenciale tė jashtėzakonshme, edhe pse ėshtė njė vend me tokė bujqėsore pėr frymė mė tė pakėt nė Europė dhe theksoi ambicjen e qeverisė pėr ta bėrė Shqipėrinė njė vend tė zhvilluar.

“Toka ka pėsuar dėme serioze pėr shkak tė ndėrtimeve pa kriter tė cilat janė tė pranishme nga jugu nė veri por ne duhet tė bėjmė pėrpjekje qė tė orientojmė pėr mundėsitė qė janė mė tė mėdha pėr vendin”, tha ai.
Zoti Berisha paraqiti dy projekte tė qeverisė pėr mbjelljen e ullinjve dhe arrorėve dhe theksoi se ėshtė me rėndėsi tė shfytėzohet ēdo metėr katror sipėrfaqe toke.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi