Berisha: Shqiptarėt kundėr holokaustit

Shko poshtė

Super Berisha: Shqiptarėt kundėr holokaustit

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 26, 2011 11:25 pm


Nė homazh tė diplomatėve spanjollė, Tirana ėshtė pėrzgjedhur pėr inagurimin e njė ekspozite pėr holokaustin. Kryeministri Sali Berisha, i pranishėm nė kėtė ekspozitė, deklaroi se ky ėshtė krimi mė i madh nė histori.
“Nė historinė moderne, ku ka qėnė krimi mė i madh mbi baza etnike, ndaj sa mė shumė te nderojmė viktimat, tė nderojmė ata qė u rriten ne nje erresirė ndaj tij, hedhim mė shumė dritė mbi tė cilės ne do tė ecim. zoti ambasador ėshtė njė nder i madh qė keni pėrzgjedhur Tiranėn pėr kėtė ekspozitė.Gjatė Luftės sė Dytė Botėrore, diplomatė spanjollė suedezė, apo tė vendeve tė tjera neutrale bėnė detyrėn e tyre shumė fisnike, vendi im nuk kishte shanse vetėm tė ishte e pushtuar, gjatė Luftės sė Dytė Botėrore, dhe ata bėnė detyrėn e tyre nė kushte tė vėshtira”, deklaroi kryeministri. Njė homazh pėr nder tė diplomatėve spanjollė, kjo ekspozitė, do tė vijojė nė datėn 5 qershor nė Kiev.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi