PS: Vendimi i Kolegjit i pabazuar nė ligj

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super PS: Vendimi i Kolegjit i pabazuar nė ligj

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 26, 2011 11:26 pm


Partia Socialiste e Shqipėrisė e konsideroi vendimin e Kolegjit Zgjedhor absolutisht tė pabazuar nė ligj dhe tėrėsisht tė papranueshėm.
Me anė tė njė deklarate pėr shtyp tė enjten, Partia Socialiste shprehet se ky vendim flet qartė pėr vėshtirėsinė e jashtėzakonshme tė dhėnies sė drejtėsisė nė kėtė vend dhe pėr pamundėsinė e trupit gjykues pėr tė vendosur nė bazė tė ligjit e jo tė rrethanave politike apo interesave vetjake tė secilit gjykatės.

Nė vijim, socialistėt thonė se do tė vazhdojnė ta kėrkojė tė drejtėn nė dyert e sistemit tė drejtėsisė, duke shpresuar, deri ne fund, se gjyqtarėt do tė zbatojnė Kushtetutėn, Kodin Zgjedhor dhe ligjet nė fuqi.

“Partia Socialiste u bėn publikisht thirrje gjyqtarėve qė tė japin drejtėsi, jashtė ēdo ndikimi politik, dhe tė mos harrojnė pėr asnjė ēast se kjo ēėshtje ėshtė njė ēėshtje qė lidhet drejtpėrdrejt me interesat kombėtare, me demokracinė e stabilitetin e vendit, me drejtėsinė e drejtė, tė pavarur e tė pandikueshme pėr asnjė arsye politike apo ngushtėsisht vetjake”, thuhet nė deklaratė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi