PD: Rama thellėsisht i dėshpėruar

Shko poshtė

Super PD: Rama thellėsisht i dėshpėruar

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 26, 2011 11:26 pm


Partia Demokratike reagoi tė enjten lidhur me deklaratėn e kryetarit tė opozitės, Edi Rama, duke e quajtur atė thellėsisht tė dėshpėruar dhe qartėsisht konfuz.
Deputeti Gerti Bogdani tha se Rama mendon se koalicioni i drejtuar nga partia e tij fitoi zgjedhjet lokale, nė njė kohe kur 140,000 votues mė shumė mbėshtetėn koalicionin e Partisė Demokratike. “Ai e konsideron kanibalizėm elektoral numėrimin e votave kur nė tė vėrtetė kanibalizėm ėshtė tė shmangėsh numėrimin e tyre. Ai mendon se mund tė falenderojė komunitetin ndėrkombėtar dhe nė tė njėjtėn kohe tė gėnjejė mbi deklaratat e tyre pa e vėnė re askush. Partnerėt ndėrkombėtarėt nuk kane thėnė pėr asnjė moment se fletėt e gjetura jo nė kutinė e duhur nuk duhet tė numėrohen si dhe kanė qėnė shumė tė qartė nė deklaratat e tyre se nuk ka patur asnjė formė manipulimi tė votės. Ndihmės Zėvėndės Sekretari i Shtetit Amerikan, Tomas Kantrimen, qartėsisht deklaroi se kėto janė zgjedhjet mė tė mira tė organizuara ndonjėherė nė vendin tonė”, tha Bogdani.

Sa i pėrket qėndrimit tė Partisė Demokratike deputeti Bogdani nėnvizoi se kėrkojnė qė ēdo votė tė numėrohet. “Ēdo ankesė e ngritur nga Edi Rama, nė nje vend demokratik, duhet tė ndjekė njė proces tė rregullt ligjor. Por Edi Rama nuk dėshiron te ndjeke udhezimet e qarta tė bėra nga ēdo anėtar i komunitetit ndėrkombėtar duke kanalizuar ēdo ankesė tė tij nėpėrmjet njė procesi tė rregullt ligjor. Edi Rama kėrkon tė errėsoje procesin, sepse ai e di qė procesi ka qenė i lire, i drejtė dhe transparent dhe ai i trembet vendimit tė dalė nėpėrmjet njė procesi demokratik”, tha ai.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi