PS ankohet nė KQZ pėr rezultatin nė Tiranė

Shko poshtė

Super PS ankohet nė KQZ pėr rezultatin nė Tiranė

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 26, 2011 11:27 pm


Pėrfaqėsuesit e Partisė Socialiste dorėzuan tė enjten nė mbrėmje nė Komisionin Qendror Zgjedhor ankimimin pėr vendimin qė shpalli tabelėn pėrmbledhėse tė rezultatit pėr bashkinė e Tiranės.
Dosja ankimore mbėrriti nė KQZ vetėm dy orė para se tė skadonte afati ligjor. Burime pranė opozitės thonė se pikat thelbėsore tė ankesės janė mospėrputhja e shifrave nė tabelėn pėrmbledhėse.

Kėshtu PS-ja i referohet diferencės mes numrit tė zgjedhėsve dhe numrit tė fletėve tė votimit tė gjetura nė kutitė e votimit nė Tiranė, njė diferencė qė shkon deri nė 870 vota.

Juristėt e sė majtės thonė se nė kuti janė hedhur mė shumė fletė sesa numri i votuesve, pasi KQZ-ja nė rolin e KZAZ-sė vendosi me 4 vota tė konsideronte tė vlefshme votat e hedhura nė kutinė e gabuar.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi