Topalli pėrshėndet arrestimin e Mlladiē

Shko poshtė

Super Topalli pėrshėndet arrestimin e Mlladiē

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 26, 2011 11:28 pm


Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli pėrshėndeti tė enjten arrestimin e kriminelit serb tė akuzuar pėr krime lufte, Ratko Mlladiē.
“Arrestimi i kasapit tė Bosnjės dhe Hercegovinės Ratko Mladic, njėrit prej figurave me te zeza dhe kriminale te Ballkanit ėshtė nje lajm i shumėpritur jo vetėm pėr qytetarėt e Bosnje Hercegovinės, por pėr te gjithė qytetaret e Evropės, e mė tej", thuhet nė mesazhin e shpėrndarė nga zyra e shtypit e kryetares sė parlamentit.

"Gjykimi i tij nga Gjykata e Hagės ėshtė njė lajm i mirė edhe pėr tė afėrmit e viktimave, tė cilėt pėrjetuan genocidin ne zemėr te Evropės. Sot tė gjithė kėta familjarė qė kanė humbur tė dashurit e tyre nga terrori i Ratko Mladicit janė pak mė tė lehtėsuar, sepse sot pas 16 vitesh ato mund tė shpresojnė tek drejtėsia. Kjo ėshtė njė dite e shėnuar pėr tė mbyllur njė kapitull te kobshėm te historisė se trishtueshme tė shkaktuar nga kriminelėt nė Ballkan”, tha zonja Topalli.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi