Chavushoglu: Kapja e Mladicit lajm i mrekullueshėm

Shko poshtė

Super Chavushoglu: Kapja e Mladicit lajm i mrekullueshėm

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 26, 2011 11:29 pm


Presidenti i Asamblesė Parlamentare i Kėshillit tė Evropės, Mevlut Chavushoglu e ka quajtur lajm tė mrekullueshėm arrestimin e Ratko Mladicit.
Pėrmes njė komunikate qė i ėshtė dėrguar mediave, Chavushoglu e vlerėson informatėn qė ėshtė bėrė e ditur nga autoritetet serbe ėshtė “njė lajm i mrekullueshėm pėr tė ardhmen e Serbisė, pėr ligjin dhe drejtėsinė dhe luftėn kundėr mos-ndėshkimit”.

Presidenti i Asamblesė Parlamentare tė Kėshillit tė Evropės, ka inkurajuar autoritetet e Serbisė “qė tė mos kursejnė pėrpjekjet pėr arrestimin edhe tė akuzuarit tjetėr Goran Hacic, ish lideri i serbėve tė Kroacisė dhe dėrgimin e tij nė Tribunalin e Hagės”.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi