Ndėrkombėtarėt mirėpresin arrestimin e Mladicit

Shko poshtė

Super Ndėrkombėtarėt mirėpresin arrestimin e Mladicit

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 26, 2011 11:30 pm


Nė vazhdėn e reagimeve tė shumta rreth lajmit se i shumė kėrkuari pėr krime lufte nė Bosnje Hercegovinė, Ratko Mlladic, ėshtė arrestuar sot, ka reaguar edhe Shtėpia e Bardhė.
Washingtoni ka thėnė vetėm se janė tė “kėnaqur” nga lajmi pėr arrestimin e Mladicit nė Serbi.

Ndėrkaq, kryeministri holandez, Mark Rutte ka theksuar se arrestimi i Ratko Mladicit, tė akuzuarit pėr gjenocid nė Bosnjė e Hercegovinė, ėshtė parakusht i rėndėsishėm pėr hyrjen e Serbisė nė BE, por nuk i mundėson njė hyrje automatike.

Edhe shefja e Diplomacisė evropiane, Catherine Ashton, e ka pėrshėndetur arrestimin e Ratko Mladicit dhe ka thėnė se transferimi i tij nė Tribunalin e Hagės, duhet tė bėhet pa vonesa.

Ky arrestim ka qenė njė nga kushtet esenciale pėr hapat e mėtejmė tė integrimit tė Serbisė nė Bashkimin Evropian.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi