Arrestimi i Mladicit ėshtė hap i rėndėsishėm pėr tė ardhmen e rajonit

Shko poshtė

Super Arrestimi i Mladicit ėshtė hap i rėndėsishėm pėr tė ardhmen e rajonit

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 26, 2011 11:31 pm


Arrestimi i Ratko Mladicit ėshtė njė hap i rėndėsishėm pėr tė ardhmen e Bosnjės, Serbisė dhe gjithė rajonit, ka thėnė anėtari i presidencės tripalėshe tė Bosnjė e Hercegovinės, Bakir Izetbegovic.
“Jam shumė i lumtur me vendosmėrinė e bashkėsisė ndėrkombėtare dhe tė Gjykatės sė Hagės, e cila nuk ka hequr dorė pėr 15 vjet dhe ka qenė e gatshme tė nxisė autoritetet e Serbisė pėr tė bėrė atė qė bėnė”, ka deklaruar Izetbegovic.

“Disa e konsiderojnė atė (Mladicin) si hero apo si hero kombėtar. Ai njeri ka qenė i gatshėm tė urdhėrojė vrasjen e mijėra burrave dhe djemve tė pafajshėm, dhe pas asaj nuk ka qenė i gatshėm tė pėrballet me drejtėsinė. Ai ėshtė fshehur dhe ka lejuar tė arrestohet nė kėtė mėnyrė. Kjo ėshtė e rėndėsishme pėr ata qė e konsiderojnė hero, pėr tė kuptuar se ēfarė njeriu ishte gjenerali Mladic”, ka thėnė Izetbegovic.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi