Nikolic ngre dilema pėr arrestimin e Mladicit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Nikolic ngre dilema pėr arrestimin e Mladicit

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 26, 2011 11:32 pm


Lideri i opozitės serbe, Tomislav Nikolic, ka ironizuar njoftimin presidentit tė Serbisė, Boris Tadic, pėr arrestimin e Ratko Mladicit duke thėnė se “ėshtė shumė i befasuar” me arrestimin e tij.
Sipas Nikolicit bėhet fjalė pėr njė aksion, i cili mbase ėshtė pėrgatitur pėr njė kohė tė gjatė. Lideri i opozitės tha se presidenti Tadic duhet tė jap pėrgjigje nė shumė pyetje pėrfshirė edhe atė nėse shteti ka pasur edhe mė parė njohuri mbi vendqėndrimin e Mladicit.

“Presidenti i Serbisė me siguri dėshiron ta lumturojė kombin duke thėnė se ka kryer edhe njė punė, por qė nesėr partia jonė do tė mbajė njė takim tė kryesisė dhe do tė dalė me deklaratė. Ky nuk ėshtė momenti pėr ēfarėdo reagimi partiak, por pėr reagim tė kombit dhe shtetit”.

“Do tė shohim pasi ka shumė pyetje nė gjithė kėtė ēėshtje. Kush ėshtė ai qė e identifikoi tė arrestuarin apo nėse Serbia gjithė kohėn ka ditur vendstrehimin e Mladiqit dhe ēka e detyroi qė pikėrisht sot tė arrestohet. Kėtyre pyetjeve duhet ti pėrgjigjet presidenti i Serbisė dhe jo vetėm tė dalė para opinionit dhe tė thotė se puna ėshtė kryer”, tha Nikolic.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi