Ditė historike pėr drejtėsinė ndėrkombėtare

Shko poshtė

Super Ditė historike pėr drejtėsinė ndėrkombėtare

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 26, 2011 11:32 pm


Arrestimi i Ratko Mladic ėshtė njė ditė historike pėr drejtėsinė ndėrkombėtare, tha sekretari i pėrgjithshėm i Kombeve tė Bashkuara, Ban Ki-moon. Edhe presidenti francez, Nicolas Sarkozy, ka pėrshėndetur arrestimin e tė kėrkuarit pėr krime lufte, Mladic, duke thėnė se “ky ėshtė njė lajm i madh”.
“Ėshtė njė vendim i guximshėm i presidentit serb, si dhe njė hap i rėndėsishėm drejt integrimeve nė Bashkimin Evropian, nė tė ardhmen e afėrt. Fakti qė Serbia ka arrestuar njėrin nga tė akuzuarit pėr krime lufte kundėr njerėzimit, pėrbėn njė lajm vėrtet tė madh”, ka thėnė Sarkozy.

Komisionari evropian pėr zgjerim, Shtefan Fyle, tha se Serbia ka dėshmuar se e ka kuptuar rėndėsinė e pajtimit nė rajon. “Drejtėsia ėshtė e ngadalshme, por e arritshme”, tha kryeministri slloven, Borut Pahor, duke uruar Serbinė pėr kapjen e njeriut, i cili “ka qenė simbol i gjenocidit nė Srebrenicė”.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi