“Facebook s’ėshtė mė njė rrejt social”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super “Facebook s’ėshtė mė njė rrejt social”

Mesazh nga D3M1 prej Fri May 27, 2011 11:16 am


“Facebook e ka humbur qėllimin pėr tė cilin ėshtė krijuar, pasi nė njė rrjet social nuk mund tė kesh qindra-mijėra shokė”, - Kėshtu ėshtė shprehur, njė ndėr ish-njerėzit mė tė afėrt tė Zuckerberg, Dave Morin, i cili ka lėnė Facebook pikėrisht pėr kėtė fakt.
Morin citon njė studim tė Profesorin Robin Dunbar nė Universitetin Oxford, sipas tė cilit “njė rrjet social nuk ka kuptim tė jetė mė i gjerė sesa njė grup prej 150 miqsh, qė ėshtė maksimumi i mundshėm, ku relatat dhe komunikimi mes kėtij grupi tė jetė i frytshėm.”

Sipas Morin, Facebook duhet tė kishte ndėrhyrė pėr tė limituar numrin e miqve qė mund dhe duhet tė kesh nė profilin tėnd, pasi ky ėshtė edhe qėllimi i rrjetit social. “Imagjinoni njė individ qė ka njė mesatare prej 150 vetėsh tė miqve nė Facebook dhe qė ka diēka tė ngjashme nė Twitter dhe Linkedln. Ėshtė njė komunikim kaotik, fals dhe i pavėrtetė ku ne shkojmė sėrisht nė pikėn fillestare, aty ku komunikojmė me dikė pa e njohur atė.” – shprehet ish-facebooksi Morin.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi