Shqiptari shet pizza 1000 dollarėshe nė New York

Shko poshtė

Super Shqiptari shet pizza 1000 dollarėshe nė New York

Mesazh nga ditush prej Fri May 27, 2011 11:32 amPronari i pizzerisė Nino’s Bellisima, shqitari Nino Selimaj i kishte lindur ideja mė 2007 pėr ta pėrgatitur njė pizza ekstravagante. Ai punoi mė shumė se njė vit vetėm pėr tė gjetur kombinimin e duhur tė pėrbėrėsve dhe mėlmesave pėr pizzėn e shtrenjtė.
Pizza 1000 dollarėshe pėrmban salcė kosi, katėr llojė kavijari, karavidhe, vezė peshku losos dhe pak wasabi. Secila pjesė e pizzas shitet pėr 250 dollarė dhe pėrmban vetėm njė lloj kavijari.

Bile edhe gjatė krizės ekonomike Selimaj thotė se ka myshterinj qė vijnė ta provojnė specialitetin e tij. Ata qė kanė shijuar pizzėn mė tė shternjtė nė botė thonė se kjo pizza nuk ka shije sit ė pizzave tjerė e qė nuk ėshtė pėr tu habitur pėr faktin se vetėm pjesa e brumit tė pjekur ėshtė prej miellit Italian, ndėrsa materiali tjetėr ėshtė prej djathi.

Pizza mė e shtrenjtė nė botė me ēmim rreth 2400 dollarė mund tė gjendet nė menunė e restorantit Margo’s nė Malta. Edhe pse pronari i restorantit Claude Camilleri njė herė ose dy herė nė vit ka shansin ta gatuajė njė pizzė tė tillė. Nino Selimaj thotė se tė paktėn gatuan dy pizza tė tilla nė javė, e kur flitet pėr pizzat e New Yorkut kjo nuk ėshtė vetėm punė reklame, shkruajnė mediat amerikane. /Telegrafi/


_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shqiptari shet pizza 1000 dollarėshe nė New York

Mesazh nga Nora prej Fri May 27, 2011 3:38 pm

Me kan tu tha urie nuk e blej hahaha :P

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shqiptari shet pizza 1000 dollarėshe nė New York

Mesazh nga Lordi prej Fri May 27, 2011 4:25 pm

shum shqiptar ne new york shesin dhe marojn pizza sepse eshte fitimi me i madh aty..USA eshte USA

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shqiptari shet pizza 1000 dollarėshe nė New York

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi