Gruaja magnet...!!!

Shko posht

Super Gruaja magnet...!!!

Mesazh nga Daffina prej Fri May 27, 2011 12:07 pmBrenda Alison e ngarkuar me objekte

A keni degjuar qe edhe njeriu te kete veti magnetike kaq te fuqishme ,sa qe kur kalon afer makinave me anti furt tu shkaktoi alarme te rreme..?Apo kur futet ne supermarkete me artikuj te hapur metalik,e ato ti ngjiten ne trupin e tij..?

Nje fuqi te tille a ka Brenda Allison,e cila ndjehet e shqetsuar dhe e turperuar kur shume objekte metalike i ngjiten si nje magneti.

Mjekt kan thn se Brenda keto aftesi magnetizuese mund ti shkaktohen nga nivele t larta stresi ,dhe i kan krkuar asaj pr t marr hapa kuruese
pr ti zvogluar ate.

"Brenda thote : "objektet metalike me qndrojne m shum varur n kockat e mia se sa tek muskujt. Kjo i bn njerzit t qeshin, kur un ja tregoj atyre. Ndjehem sinj frigorifer i mbuluara n magnet."

Specialistet e fushes se elektromagnetizmit thone se cdo njeri i ka keto fusha elektromagnetike,por ne shkalle te ndryshme.

Ndersa expertet, per Brenda Allison thone se ajo ka aftesi te grumbulloi fusha elektromagnetike me fuqi te madhe dhe ti shtresoi ne trupin e saj,sikur nje nje femer vesh disa corape nejloni njera mbi tjetren.

I pa degjuar ky fenomen ,por ja nje fakt te tille e reklamon nje nga gazetat me te degjuara te Anglise ''The Sun'' ose Dielli ne shqip.

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi