Leonora fiton 30 mijė Euro nga Fushata nė Maqedoni

Shko poshtė

Super Leonora fiton 30 mijė Euro nga Fushata nė Maqedoni

Mesazh nga Nora prej Sun May 29, 2011 6:56 amKėngėtarja kosovare Leonora Jakupi u ėshtė rikthyer aktiviteteve muzikore pas lanēimit tė kėngės “Koha s’na fal”, tė cilėn e realizoi edhe me videoklip. Kėtė radhė Leonora ka zgjedhur si destinacion Maqedoninė, ku ėshtė duke performuar pėr fushatėn parazgjedhore qė po mbahet atje dhe atė nė krah tė partisė e cila ėshtė nė pushtet, Bashkimi Demokratik pėr Integrim. Ajo, sė bashku me kėngėtarėt Miranda Hashani dhe Mustafa Ymeri, kanė realizuar njė kėngė qė ėshtė dhe si njė lloj himni pėr kėtė parti qė garon nė zgjedhje, ndėrsa si protagoniste paraqitet vetė Leonora, si njė nga kėngėtaret mė tė njohura dhe mė tė preferuara tė estradės shqiptare. E, ajo qė na intereson neve, ėshtė se sa do tė paguhen kėto kėngėtare pėr gjithė punėn qė do tė bėjnė. Derisa pagesat asnjėherė nuk bėhen tė ditura as nga estrada e as nga ata qė financojnė kėto fushata, ne mėsojmė se shuma qė do tė paguhet Leonora Jakupi ėshtė diku rreth 30 mijė euro pėr gjithė fushatėn, e cila do tė organizohet gati nė ēdo vend ku flitet shqip nė Maqedoni. Kėtu nuk pėrfshihen shpenzimet e akomodimit dhe ushqimit, pasi pėr tė gjitha kujdeset organizatori, ndėrsa kėngėtarja arkėton shumėn e premtuar si fitim tė pastėr. Ky do tė jetė njė fitim i madh pėr kėngėtaren, e cila njėkohėsisht ėshtė duke punuar edhe me realizimin e albumit mė tė ri, ku bashkėpunon me tekstshkruesin Avni Qahili, i cili gjithmonė di tė bėjė hite pėr kėngėtarėt tanė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi