Konsumimi i frutave ul stresin

Shko posht

Super Konsumimi i frutave ul stresin

Mesazh nga Nora prej Sun May 29, 2011 10:11 amSituatat e stresit ndikojn jo vetn n ekuilibrin psikologjik, por n afate t gjata, mund t ken ndrlikime fizike tek individt.
Prandaj, konsumi i frutave ul emocionet dhe t qetson. Sipas doktor Masud Kimigar, frutat prmbajn magnez dhe vitamina C, lnd q t gjitha, ndikojn n uljen e stresit tek njeriu.
Ai shtoi se qershia dhe vishnja e that duke qen se prmbajn antiokside si vitamina C, parandalojn problemet n tru q ndikojn n uljen e msimit dhe kujtess. Ndrkaq, vitamina C q ndodhet tek frutat ul sasin e hormoneve q shkaktojn stresin n trup, prandaj rritte rezistenca ndaj emocioneve.
Gjithsesi n situata stresi, qoft emocionale apo fizike, pr t mos patur shqetsime, sht e kshillueshme t merrni edhe shtesa vitaminash vitaminash.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi