Mesazhet e Adelina Ismajlit

Shko poshtė

Super Mesazhet e Adelina Ismajlit

Mesazh nga Nora prej Tue May 31, 2011 9:43 amAdelina Ismajli ishte shtangur kur njė medie papritur ia kishte shpallur vdekjen e saj.
Kėngėtarja kosovare, e cila ka kohė qė nuk po jeton nė Kosovė, por nė Francė, ka thėnė nė njė bisedė tė shkurtėr pėr Express se ishte shtangur kur kishte dėgjuar pėr vdekjen e saj, tė cilėn e kishte transmetuar njė media shqiptare.
“Ishte njė ndjenjė katastrofale. E kam ndier veten shumė keq. Pėrpos meje, keq kėtė gjė e ka pėrjetuar edhe familja ime, tė cilėt janė traumatizuar nga ky lajm”, thotė Adelina.
Kėngėtarja ka shkuar edhe mė tutje duke thėnė se ka indikacione se kjo thashetheme ka qenė e ndikuar nga dikush tjetėr. “Thjesht dikush ka dashur qė unė ta anuloj koncertin nė SHBA, pra nė Amerikė”, ka thėnė kėngėtarja, nė intervistėn e saj tė parė pas kėtij skandali tė mediave shqiptare.
Ndryshe, Adelina ėshtė e kontraktuar me njė kompani avokatėsh nga Zvicra, e cila ia mbron asaj tė drejtat e imazhit, tė drejtat autoriale dhe e mbron nga shpifjet.
“Tani me kėtė gjė po merret avokati, sepse duhet tė dinė edhe shumica e artistėve nė Ballkan se kėngėt e mia dhe imazhi mbrohen me patentė tė ligjeve zvicerane. Nė kėtė rast, avokatėt po punojnė nė mbrojtjen e tė drejtave tė imazhit”.
Kėngėtarja ka thėnė se tashmė i ka dhėnė vetes pushim pėr rreth njė javė. Ajo ka thėnė se ia ka dhėnė vetes kėtė pushim pas turneve qė ka mbajtur brenda dhe jashtė vendit.
“Ndėrkaq, javėn qė lamė pas, jam larguar nga New Yorku pėr tė shkuar nė Paris”.
Ismajli nuk ka dashur tė japė arsyet se pse rri kaq shumė nė Paris, edhe pse mė parė ajo kishte thėnė se ėshtė nė studime atje. Kurse sa i pėrket ndonjė projekti tė ri, kėngėtarja ka thėnė se do tė ketė risi edhe nė karrierėn e saj.
“Po, projekti qė ėshtė duke u bėrė jashtė Kosovės, ka kohė qė ėshtė pėrfunduar, por nuk e kemi lansuar. Kjo pėr shkakun tim dhe jo pėr shkaqe tė produksionit, sepse kam disa kėrkesa qė janė tė miat pėr disa vende ku nuk mė ka pėlqyer vetja dhe qė dua t’i largoj. Kur realizohet ai, nuk kam ide njėherė pėr njėherė”, ka thėnė Ismajli.
Ndėrkaq, nė lidhje me koncertin e saj nė New York, Adelina ka thėnė se ka qenė njė befasi pėr tė, edhe pse njė aksident i njė tė riu, ku ai ishte alivanosur, ka bėrė qė ajo tė merakoset shumė pėr tė.
“Shumė e mirė, njė perfekt skenė. Aq mė pak kur na qė jemi shqiptarė nuk e pėrjetojmė ēdo ditė ndriēimin dhe zėrimin e skenave tė kėtilla. Kjo normalisht se mė ka dhėnė mė shumė emocione dhe ka qenė ndjenjė e veēantė”.
Ia vjedhin “Shko n’Rr.S”
Ismajli po ashtu ka thėnė se ėshtė duke e pėrgatitur njė padi kundrejt kėngėtares bullgare Alicia, e cila e ka vjedhur komplet kėngėn e Adelina Ismajlit “Shko n’RR.S”. Kėnga “Burzay Bavano”, e kėngėtares bullgare Alicia, sipas Adelinės, do tė paditet po ashtu nė bazė tė ligjeve zvicerane. “Pra, ėshtė vjedhje e sė drejtės sė autorit dhe kėshtu avokatėt e firmės nė Zvicėr, tashmė kanė pėrgatitur padinė kundrejt kėsaj kėngėtareje”.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi