Ushqimi nė mėngjes

Shko poshtė

Super Ushqimi nė mėngjes

Mesazh nga Nora prej Wed Jun 01, 2011 8:57 amTashmė tė gjithė duhet ta dinė, se mėngjesi ėshtė vakti mė i rėndėsishėm i ditės. Ju nuk mund tė prisni qė organizmi juaj tė funksionojė mė sė miri pa zėvendėsuar energjinė e humbur.

Mėngjesi nuk ka pse tė jetė njė vakt i komplikuar dhe i pėrpunuar. Nėse nuk jeni tė mėsuar tė hani nė mėngjes (pasi zgjoheni), ka disa mėnyra kompakte dhe jo tė ērregullta, nėpėrmjet tė cilave ju mund tė paketoni dhe tė merrni me vete ushqimin tuaj pėr ta konsumuar mė vonė.

Personat qė ushqehen nė mėngjes janė nė gjendje tė humbasin peshė mė shpejt se tė tjerėt. Njė ushqim i rregullt ēdo mėngjes siguron se ju nuk do ta teproni nė drekė, do tė jeni mė tė vėmendshėm dhe do tė punoni mė mirė. Fėmijėt tė cilėt hanė ushqim ēdo mėngjes janė mė tė aftė nė shkollė dhe mė pak hiperaktiv.

Ndėrsa lėngu i frutave konsiderohet si njė pjesė thelbėsore e njė mėngjesi tė mirė, tė hani fruta ėshtė njė ide edhe mė e mirė - do tė ju ofrojė mė pak kalori dhe mė shumė fibra, tė cilat nė lėng mund tė jenė nė sasi mė tė vogla.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi