Ēiljeta Xhilaga: Pse mė pėlqejnė meshkujt me muskuj

Shko poshtė

Super Ēiljeta Xhilaga: Pse mė pėlqejnė meshkujt me muskuj

Mesazh nga Nora prej Wed Jun 01, 2011 9:02 amKush ėshtė Ēili… Bukuroshja seksi qė po pėrjeton dashurinė e dytė tė madhe tė jetės sė saj dhe ėndėrron tė martohet brenda dy vjetėsh.
Jeta e saj nė vėshtrimin e zilepsur tė meshkujve dhe xhelozisė sė femrave, shumė e tėrhequr nga meshkujt e bukur dhe me muskuj…
Takimi me tė u bė nė njė vend emblematik, ish-Blloku, aty ku dikur shumėkush ‘ndalohej’ tė hidhte njė gjysmė hapi. Por sot lokalet dhe baret janė mbushur me tė rinj, adrenalina “high” e tė cilėve, sė bashku me tingujt ‘R&B’ qė nxjerrin altoparlantėt, e bėn edhe mė tė zhurmshėm ambientin.
Nė njėrin prej tyre, diēka i vėshtirė pėr t’u kapėrcyer pėr shkak tė tavolinave qė kishin gllabėruar dhe trotuarin e kėmbėsorėve, arrij tė shquaj lehtė fytyrėn e saj, e mandej dhe qėndrimin karakteristik. Ishte krejt e vetme, duke mė pritur nė tryezėn ovale tė barit.
Nė bisedėn paraprake qė kishim bėrė nėpėrmjet telefonit portativ, nė njė kohė disi tė kufizuar, kishim pėrcaktuar njė bisedė disi ndryshe, larg shkarkimit tė njė “love story” a sentenca tangjente mbi artin e tė kėnduarit nė pėrgjithėsi.
Mund tė jetė shumė seksi pėr kėdo mashkull, por ajo qė u regjistrua nė mendjen time gjatė kohės sė intervistės, ishte pjekuria, atė qė ajo e transmetoi krejt lirshėm, ashtu siē mund tė kėndojė edhe nė skenė. Pėrmes detajeve, ku bėn publike marrėdhėnien me veten, politikėn, liderin e preferuar, ndjenjėn dashurore qė e ka ‘pushtuar’ deri nė raportin e saj me Zotin, ajo vjen krejt ndryshe.
Njė rrėfim pa kushte, i lirshėm dhe me nota reale, tė asaj qė ajo ka bėrė pėr tė qenė aty ku ėshtė sot. Nė fakt, ajo ėshtė njė zonjushė qė mendon ndryshe pėr jetėn, qė ėshtė mė e vendosur dhe e sigurt nė synimet qė i ka vėnė vetes. Por, gjithashtu ėshtė njė femėr, e cila me maturi ėndėrron martesėn, familjen e pse jo, katėr fėmijė dhe njė jetė tė shėndoshė nė krah tė njeriut ideal.
Dhe kėshtu ajo shpėrfaqet si njė vajzė e lirshme e pa komplekse, qė jepet pėr shoqėrinė dhe miqtė e zemrės, e qė nuk kursen asgjė nė emėr tė dashurisė dhe jetės. Ėshtė ‘rebelja’ qė nuk trembet para vėshtirėsive dhe sakrifikon pa kurrfarė kompromisi qė ėndrrat t’i kthejė nė realitet.
Ēiltėrsia qė e shoqėron mund tė jetė njė nga dobėsitė e saj, por qė pėr 26-vjeēaren artiste, qė nesėr pretendon tė jetė njė politikane e zonja, ndoshta mundet tė jetė njė nga armėt qė do ta udhėheqė nė kėtė fushė. Sa u takon ndjenjave, duket se ka mbėrritur nė stacionin final.
Shumė shpejt pritet tė bashkohet me Princin e saj tė Kaltėr, pėr tė cilin, ndonėse larg, nuk rresht sė udhėtuari me linjat ajrore pėr tė qenė pranė tij. Njė marrėdhėnie ende e re, por qė i ka rrėmbyer zemrėn Ēiljetės.
Aleksandri, djali 29-vjeēar nga Tirana qė jeton nė Angli, ka bėrė qė kėngėtarja joshėse tė zhvendoset ēdo dy-tri javė atje pėr tė qenė vetėm me tė. Kjo marrėdhėnie e re u bė publike vetėm pas tri javėsh njohjeje mes ēiftit. Kėngėtarja ‘rrezikoi’ nė emėr tė dashurisė duke bėrė njė tatuazh tė madh nė anėn e djathtė me inicialet e emrit “princit” Aleksandėr, ALX, dhe njė dedikim “have a baby by me” (tė kesh fėmijė me mua).
Jo njė kėrkesė e drejtpėrdrejtė nga ana e Ēiljetės, edhe pse ajo i ka pikė tė dobėt fėmijėt, por njė dedikim pėr kėngėn e tyre tė preferuar me tė njėjtin titull tė “Fifty Cent”. Duke parė dhe intensitetin e kėtij raporti, mundet qė Ēiljeta tė zhvendoset pėrgjithmonė nė Angli, plane tė cilat pritet tė marrin njė tjetėr udhė pėr dy tė rinjtė… lidhjen pėrjetė.
Ēiljeta, ju dashuroni shpesh apo keni zemėr tė madhe?
Unė jam natyrė e dashur me tė gjithė njerėzit qė mė rrethojnė, me shoqėrinė… jo vetėm nė lidhje me dashurinė. Mė pėlqen tė dashuroj shumė. Dashuria mė bėn tė kem motiv nė jetė. Nuk ėshtė se dashuroj shpesh. Njeriu njė ose dy herė nė jetė mund tė pėrjetojė ndjesinė reale, atė tė vėrtetėn. Unė e kam provuar njė herė. Ndoshta kjo ėshtė dashuria e dytė qė po jetoj dhe ėshtė akoma mė e madhe se ajo e para.
Mendoj se duke u rritur, fiton njė pjekuri qė tė ndihmon dhe tė lejon t’i mirėmenaxhosh jo vetėm ndjenjat, por tė vėsh nė ekuilibrat e duhur ēdo gjė qė tė rrethon. Andaj besoj se njė njeri dashurinė e vėrtetė e kupton nė njė moshė tė pjekur. Aspak nė njė moshė 19 apo 20 vjeē, sa ē’e kam pėrjetuar unė lidhjen e parė. Ajo qė po pėrjetoj me Aleksandrin uroj tė jetė dashuria e vėrtetė….

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Ēiljeta Xhilaga: Pse mė pėlqejnė meshkujt me muskuj

Mesazh nga T-o-S-i prej Wed Jun 01, 2011 9:20 am

Gauna po lypka kuehdraa qe i dalin hakesh.

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi